Naturyzm na Węgrzech i w Czechach

W poprzednich artykułach naszego serwisu mówiliśmy już co nieco na temat historii i ideologii ruchu naturystycznego. Obecnie ruch ten jest tak popularny, że nudyści z wielu krajów chętnie wypoczywają na plażach i w saunach na całym świecie.

W niniejszym artykule przedstawiamy Państwu najpopularniejsze miejsca przeznaczone do wspólnego, rodzinnego plażowania topless. Wiele z nich znajduje się w krajach takich jak Chorwacja czy Hiszpania, jednakże również w Czechach i na Węgrzech nie brak zwolenników naturyzmu, choć państwa te nie mają dostępu do morza.

Z myślą o mieszkańcach i turystach, na Węgrzech powstało kilka specjalnych miejsc, przeznaczonych do wypoczywania bez ubrań. Jednym z popularniejszych kampusów naturystycznych jest przede wszystkim wysepka o wdzięcznej nazwie Hajduszoboszlo, gdzie mieści się kompleks basenów oraz duża baza gastronomiczna. Wyspa jest odcięta od innych plaż, co ułatwia wypoczynek, czyniąc go spokojnym i relaksującym. Można tam zarówno wypoczywać na dziko, pod namiotem lub zakwaterować się w pobliskim wygodnym i przestronnym ośrodku.

Innymi chętnie odwiedzanymi przez naturystów miejscami na Węgrzech są także Anyas-Mindszent, camp Levendula w Balatonaliga oraz Nyekladhaza. Nierzadko wypoczywają tam obok siebie zarówno mieszkańcy, jak i turyści ze Słowacji, Polski, Wielkiej Brytanii oraz innych, europejskich krajów, spragnieni nie tylko spokojnego, relaksującego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również podziwiania malowniczych i urokliwych krajobrazów.

Naturyści z Polski, ale i nie tylko chętnie wypoczywają również w Czechach. Jest to swoisty paradoks ze względu na brak dostępu Czech do morza, jednakże tutejsi zwolennicy nudyzmu skutecznie rozwiązali ten problem. U naszych południowo-zachodnich sąsiadów nie znajdziemy piaszczystych, słonecznych plaż, aczkolwiek mieści się tu bardzo wiele specjalnych saun dla naturystów, do których ściągają amatorzy nagości niemalże z całej Europy.

W Czechach mieści się obecnie wiele ogromnych kompleksów basenów i ośrodków odnowy biologicznej, mieszczących się głównie w kurortach uzdrowiskowych i  przyciągających z roku na rok coraz liczniejsze grupy naturystów z całej Europy. Chętnie odwiedzanymi miejscowościami są tu przede wszystkim Hradec Kralove, Bedrichov, Pisecna k/Jesenika, Hulcin, Doksy oraz Koprivnica-Lubina.

Bez względu jednakże na to, gdzie zdecydujecie się Państwo wypoczywać w towarzystwie nudystów czy naturystów, warto, abyście wcześniej zapoznali się z regulaminami i zasadami korzystania z plaż lub innych miejsc, wyznaczonych do wypoczywania nago. W ten sposób unikniecie nieprzyjemnych lub stresujących sytuacji, szczególnie jeśli po raz pierwszy wybieracie się do sauny dla naturystów i nie zakłócicie odpoczynku innym turystom lub plażowiczom.